Jak byliście młodsi, czy mieliście pod ręką poradnik, który byłby świetnym sposobem na nudę oraz przy okazji uczył przydatnych w życiu umiejętności? Ja też nie.
Wydawnictwo Kropka wraz z Justyną Dżbik- Kluge i Jarosławem Sowizdraniukiem przychodzą z odsieczą! Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków to pozycja must have na półce każdego dziecka. Jak sam tytuł podpowiada, jest to książka o wszystkim, tym co przydatne, potrzebne w życiu codziennym. Bawiąc się z książką nie będzie czasu na nudę, gdyż podpowiada ona, co można ciekawego zrobić w domu, na podwórku, wraz z kolegami.
Ponadto bardzo podoba mi się, że książka porusza różne tematy i uczy różnych umiejętności. Zacząwszy od tych, potrzebnych w życiu codziennym jak zaszywanie dziury w skarpetce, przygotowanie kanapki, poprzez te użyteczne w terenie takie jak spakowanie plecaka, określenie swojego położenia w terenie czy zmianę opony w rowerze. Skończywszy na pierwszej pomocy, czy takich umiejętnościach, których raczej nikt nie uczy w szkole jak porozumieć się w języku migowym (podstawy) czy jak zarobić na swoje wydatki.
Książka jest pięknie wydana, kolorowa, zachęca do eksploracji i zabawy.
Tematyka jest dość zróżnicowana, dzięki czemu książka sprawdzi się zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym (5+), jak i szkolnym (szczególnie klasy edukacji wczesnoszkolnej).
Ponadto, w książce jest tak różna tematyka, że może zainteresować również nauczycieli. Bo dlaczego nie skorzystać z inspiracji lub wręcz przygotować na jej podstawie ciekawą notatkę do zajęć?
Działy poruszane w książce dotyczą:
- przyjemnego (np.jak zrobić własną gazetkę?, jak zrobić domowy wulkan?, jak zrobić rakietę?, jak wykonać magiczną sztuczkę?).
- pożytecznego (np.jak upiec najprostsze ciastka na świecie?, jak nakryć do stołu?, jak wyhodować zioła w doniczce?).
- w terenie (np.jak rozpalić ogień bez zapałek?, jak zawiązać linę?).
- tylko spokojnie (np.jak poradzić sobie z czkawką?, jak zatrzymać krwawienie z nosa?, co zrobić, gdyż coś cię ugryzie?).
- różne różności (np.jak napisać list?, jak zaszyfrować wiadomość alfabetem Morse'a?).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz